Zondag 28 februari – Tweede zondag van de Veertigdagentijd                  Marcus  9: 2 -10  Thema: Luister naar Jezus

Vraag even terug over het thema van de vorige week. Wie heeft er iets met het opzoeken van stilte gedaan? Hoe vond je dat? Ga dan voor de kinderen staan met een koptelefoon op. Vraag hen of je zo naar anderen kunt luisteren? Als je de hele dag de radio aan hebt en onderweg muziek ‘op je oren’, kun je dan luisteren naar anderen, naar de vogels, naar het verkeer…? Vandaag in het evangelie horen we hoe de stem van God de Vader uit de hemel klinkt en Hij nodigt ons uit te luisteren naar Jezus, zijn Zoon. Luisteren naar Jezus betekent ook doen wat God vraagt. Soms kan het luisteren naar Jezus betekenen dat we onze eigen wil aanpassen aan zijn wil. Bijvoorbeeld als je op zondag geen zin hebt om naar de kerk te gaan, dat je dan toch gaat omdat Jezus je uitnodigt. Hij is er voor jou

“Uit de wolk klonk een stem: Dit is mijn Zoon, van wie Ik veel houd. Luistert naar Hem.”     (Marcus 9: 7)

 

Op de website www.samueladvies.nl (zoeken op ‘advies-materiaal’) vindt u bij de evangelietekst  extra toelichting. Ook vindt u per zondag een vertelplaat, een knutselwerkje en een puzzel of doordenkertje. Met de vertelplaat kunt u iets laten zien bij de vertelling. Het werkje is meestal vooral geschikt voor de jongere kinderen (kleuren, knippen en plakken). Het doordenkertje of de puzzel is vooral geschikt voor de kinderen vanaf 8/9 jaar.